top of page

Sunum Teknikleri Eğitimi

Hepimiz sunum yapma deneyimini yaşıyor ve bu süreçte bazı zorluklarla karşılaşıyoruz. Örneğin, sunum esnasında yaşadıklarımızı bir düşünürsek; kalp çarpıntısı, terleme, sesimizin çıkmaması, titreme, ellerimizin ve kollarımızın nerede olması gerektiğini bilememek, hatta bayılma hissine kapılmak gibi durumlar yaşamışızdır. Ayrıca, bir ileri bir geri yürümek ya da sallanma hareketleri de sıkça görülenler arasındadır. En zor durumda ise bildiklerimizi unutmak gibi bir sorunla karşılaşırız.

Bu eğitimi gelen talepler üzerine düzenledik. Sunum yapmak, özellikle lisans, yüksek lisans öğrencileri ve çalışma hayatının olmazsa olmazı haline gelmiştir. Küresel çapta sunum becerileri, kariyer gelişiminde önemli bir rol oynamaktadır.

Eğitim İçeriği:


1) Hazırlık aşaması
2) Sunumu Planlama (İçerik, Döngü)
3) Zaman Yönetimi
4) Stres Yönetimi (Heyecan ve Kaygı Yönetimi)
5)Beden dili/Ses kullanımı
6)Pratik ve Uygulama

7)Mentörlük

Bu eğitim programı, sunum becerilerini geliştirmenin yanı sıra, kendine güvenini artırmana ve stres yönetimi becerilerini güçlendirmene yardımcı olacaktır. Sunum yaparken karşılaştığın zorlukları aşmak için bu adımları izleyerek daha başarılı ve etkili sunumlar yapabilirsin.
İdea Danışmanlık Koçluk Merkezi
 
bottom of page